El Bakımı Nedir – Manikür Pedikür Fiyatları

El Bakımı Nedir?

El bakımına uygun profesyonel tırnak bakımlarının uygulanması, ellerimizin sağlıklı, güçlü ve estetik açıdan güzel olmasını sağlamak açısından oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere manikür pedikür hakkında merak ettiklerinizi, medikal pedikürün önemini, kalıcı oje aşamaları gibi güncel trendleri anlatacağız. El ayak bakımı nasıl yapılır, el bakımı nedir, manikür pedikür fiyatları nasıldır? tarzı sorularınızı yanıtlayacak, güncel konulardan biri olan protez tırnak fiyatları, 2021 yılındaki trend tırnaklar gibi merak edilen tırnak trendlerinden bahsedeceğiz.

Tırnak bakımı alanında profesyonellere danışmanız çok önemlidir çünkü profesyonel ürünlerin kullanılması ve tırnak yüzeyi yapınıza göre uygun ürünün seçilmesi bu kişiler tarafından en iyi şekilde belirlenir. Tırnak bakım tedavilerinde hem cilde uygun hem de hijyen ihtiyaçlarına uygun ürünü belirlemek arka plana atılmaması gereken bir eylemdir. Kullanılan ürünlerin nitelikleri, uygulama aşamaları ve yarattığı etkiyi tam anlamıyla belirleyebilmek için profesyonel yaklaşıma sahip olmalıdır. Aksi takdirde eliniz zarar görebilir ve istemediğiniz bir etki ortaya çıkabilir.

Profesyonel bir manikürün en önemli bileşenlerinden biriyle başlayalım. El ve ayak peelingi yapmak. Bu teknik, epidermisteki (el ve ayaklarımızın en dıştaki deri tabakası) herhangi bir yabancı maddeyi veya kişinin ellerindeki ölü hücreleri etkili bir şekilde temizlemeyi, cilde yeni, daha temiz ve parlak bir görünüm kazandırmayı amaçlar. El Bakımı için özel bir tırnak bakımı olarak görülebilir.

Peeling sayesinde eliniz yumuşak ve saf bir görünüme sahip olur. Kullanılan ürünler granülle geliştirilmiş yapısı sayesinde önceden ıslatılmış olan cildin pürüzsüzleşmesini sağlar. Tavsiyemiz özellikle nasırlara, pürüzlere ve deri kalınlaşmasına yatkın olan bölgelerde el ve ayak bakımına özen göstermenizdir.

El Bakımı Nedir - Menikür Pedikür Fiyatları - Öncesi Sonrası - Salon Drain

El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun süreli bir manikür pedikür işlemi için öncesinde tırnağı bu işleme hazırlamak çok önemlidir. Aksi halde işlemler sırasında elinizin ve ayağınızın zarar görme ihtimali artar. Pediküre başlamak için, cildi yumuşatmak için ayaklarınızı birkaç dakika ılık suyla dolu bir yerde bekletmeniz ve işleme hazırlamanız gerekir. Ayak törpüsü ile ayaktaki ölü deri ve nasırları gidermek pedikürün ilk kurallarından biridir.

Tırnak seti ile cila uygulamasından öne tırnakların kesilmesi ve tırnak etlerinin geriye doğru itilmesi tırnaklarınıza daha iyi bir görünümün verilmesini sağlar. Cila uygulamasından önce el ve ayakları nemlendirmek gereklidir. Nemlendirici sayesinde tırnaklarınızı boyarken bir hata yaparsanız ojeyi cildinizden çıkarmak kolaylaşır.

Oje sürmeden önce, ojenin temiz bir yüzeye yapışması için, ojeyi sürmeden önce bir pamuk top ve oje çıkarıcı ile törpülemeden kaynaklanan yağları veya kiri temizlemek gerekir. Bunu yaptıktan sonra oje sürmek için doğru bir zemin hazırlamış olursunuz. Optimum sonuçlar için bir temel kat, iki renkli kat ve bir üst kat uygulamak önerilir. Manikür ömrünü uzatmak için, tırnaklarınız kolay kırılıyorsa, iki günde bir son kat uygulamak iyi olur.

Kalıcı Oje Aşamaları - Medikal Pedikür - Salon Drain
El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - Manikür Pedikür Fiyatları - Salon Drain
El Bakımı Nedir - El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır - Salon Drain

Manikür Pedikür Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Manikür ve pedikür ellerinizi, ayaklarınızı ve tırnaklarınızı sağlıklı ve pürüzsüz tutmanıza yardımcı olur. Manikür ve pedikür tedavisi tırnaklarınızın etrafındaki cilde ve bunların altındaki döküntülere odaklanır. Ayrıca manikür pedikür, özellikle kış aylarında yaralara ve çatlaklara neden olabilen kuru cildi önlemeye yardımcı olur.

Kütikül yağları ve nemlendiriciler, cildinizi rahatlatan ve kan dolaşımını artıran özel masaj teknikleriyle tedavi etmek için birlikte kullanılır. Masaj ayrıca kas sertliği ve ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur. Düzenli manikür pedikür tedavileri, belirli enfeksiyonların yayılmasını önlemeye ve oluşmasını minimuma indirmeye yardımcı olur. Eller çeşitli ürünlerden ve hatta çevreden kaynaklanan çok fazla kontaminasyona maruz kaldığından, yeni hücrelerin oluşumunu teşvik etmek için ölü deri hücrelerini ve kalıntıları uzaklaştırmak iyi bir fikirdir.

Bu terapiler ellerinizle ve ayaklarınızla sınırlı gibi görünebilir, ancak fiziksel ve zihinsel sağlığınız üzerinde iyi ve yatıştırıcı bir etkiye sahip olabilirler. Bu yüzden şimdi rahatlamak, yakıt ikmali yapmak ve gevşemek için bir mani-pedikür randevusu alın.

Manikür Pedikür Fiyatları Nasıldır?

Manikür pedikür, bir yandan şımartılır iken bir yandan da gevşemek için mükemmel yöntemdir. Yoğun bir günün ardından yorgunluğunuzu atmak ve harika bir masajın zevkini hissetmek için Drain’i ziyaret edebilirsiniz. Manikür pedikür fiyatlarına gelince, bu fiyatlar kullanılan ekipman ekipman türüne, semtlere ve çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Protez Tırnak Fiyatları 2021

Protez tırnak kişilerin kendi tırnaklarının üzerine uygulanan bir uygulamalıdır. Protez tırnak, uzun ve hazır tırnaklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Protez tırnak, kişilerin kendi tırnağının üzerine koruyucu maddelerin sürülmesinden sonra ellerin üzerine uygulanmaktadır.

Protez tırnak, tırnak uzatmakta güçlük çeken kadınların bakımlı ve güzel tırnaklara sahip olmasını sağlar. Protez tırnak fiyatları 2021 yılından itibaren biraz artsa da, en iyi fiyat garantisi ile Drain’de iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Protez Tırnak Fiyatları 2021 - Salon Drain

Medikal Pedikür Nedir?

Tıbbi pedikür yani medikal pedikür, ayak tırnaklarının ve ayak tabanlarının hijyenine ve görünümüne odaklanan invaziv olmayan bir prosedürdür. Medikal ayak bakımı sadece ayakları temizlemeye değil, aynı zamanda bazı problemlerin neden ortaya çıktığını belirlemek için tırnakları, cildi ve tüm ayağı değerlendirmeye odaklanır.

Ayak hastalıkları uzmanları, mantar ve bakteriyel enfeksiyonlar, kötü kesim uygulamaları nedeniyle batık tırnak ve hatta siğiller dahil olmak üzere tüm tırnak salonu sorunlarını tedavi etmek için son derece niteliklidir. Tırnak uçları, tırnağın yanlış kesilmesi sonucunda batık oluşturabildiği için işi bilen birinin bu işlemi yapması çok önemlidir. Ayak bakımını profesyonel ellerde yaptıran insanlar bahsettiğimiz türdeki tırnak mantarına ve bakteriyel enfeksiyona daha az rastlarlar. Birçok nedenden dolayı insanlar medikal ayak bakımını tercih ederler.

Yeni Trend Kalıcı Oje Aşamaları

Kalıcı oje, tırnakların bakımlı ve şık görünümünün uzun süreli şekilde korunması için uygulanan bir işlemdir. Ojeler kısa süreli fayda sağladığı için çabuk soyulabilirler ve kötü bir görüntü oluştururlar. Bu görüntüden rahatsız bireyler kalıcı oje uygulamasına yönelebilirler.

Kalıcı oje uygulaması sırasında kişiler öncelikle bir renk belirler ve belirlenen oje renginin uzun süreli kullanımı sağlanır. Ellerimizin bakımını düzenli olarak yapmak tırnak yüzeyinin daha iyi şekilde durmasını ve ayak bakımımıza önem vermek de mantar vb. hastalıkların oluşmasını sağlar.